خانه / متفرقه / معرفی دانشگاه

معرفی دانشگاه

خلاصه شناخت کلی شهر میمه  :

ابن شهر در شمال شهر اصفهان در كنارجاده اصفهان – تهران در 33درجه عرض شمالي از خط استوا و51 درجه طول شرقي از نصف النهار گرنويچ قرار دارد. اين شهر از شمال به استان مركزي از جنوب به بخش برخوار وشاهين شهر واز غرب به شهرستان گلپايگان ونجف آباد واز شرق به بخشهاي قمصر ونطنز واردستان محدود مي شود. دشت ميمه با وسعت حدود 4980 هكتار كه 365 هكتار وسعت شهر ميمه مي باشد كه از شمل وشمال شرقي وشرق به كوههاي كركس واز بلنديهاي مركزي ايران به كوههاي نطنز وكاشان متصل است از جنوب غربي دشت ميمه بلنديهائي وجود دارد كه ارتفاع آن تا 2500 مترمي رسد . اين كوهستان بنام كهرو معروف است ارتفاع دشت ميمه از سطح دريا بطور متوسط 1965 متر مي باشد . كوههاي دو سياه كلنگ وونداده در جنوب غربي دشت قراردارد شيب شهر ميمه از شمال به جنوب يعني در جهت رودخانه غصلي جوشقان كه از شمال به جنوب كشيده شده وشهر را به دونيمه غربي وشرقي تقسيم مي نمايد .

شهر ميمه مركز بخش ميمه كه فاصله آن تا شهر اصفهان 105 كيلومتر مي باشداين شهر يكي از سه شهر تشكيل دهنده فرمانداري برخوار وميمه كه مركز فرمانداري آن شهر شاهين شهر مي باشد . اين فرمانداري شامل سه بخش به نامهاي بخش ميمه به مركزيت ميمه ،بخش برخوار به مركزيت دولت آباد وبخش مركزي بخش ميمه شامل دو شهر به نامهاي ميمه و وزوان و دو دهستان به نام ونداده و لايبيد كه دهستانهاي مذكور شامل 11 روستا است كه در حال حاضر دو روستا به نامهاي قاسم آباد و زياد آباد و داراي شبكه آبرساني بهداشتي و تحت پوشش آب و فاضلاب اين ناحيه قرار دارد .

 

معرفی موسسه آموزش عالی نور دانش :

موسسه آموزش عالی نور دانش اولین دانشگاه غیر انتفاعی- غیر دولتی بخش میمه است که پس از کسب مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ 26/4/87 ، با حضور جمعی از مسئولین و مردم شهرستان افتتاح گردید، این دانشگاه که به همت تعدادی از برجسته ترین اساتید فعال کشور در حوزه بیوتکنولوژی و با در نظر گرفتن اهداف کلی ذیل تاسیس گردیده در اولین گام از طریق آزمون سراسری اقدام به پذیرش دانشجو در دو رشته زیست شناسی سلولی-مولکولی در مقطع کارشناسی و شیمی آزمایشگاهی در مقطع کاردانی برای سال تحصیلی 88-87 نمود.

اهداف کلی مؤسسه آموزش عالی نوردانش:

1)کمک به ارتقاء سطح فرهنگ و دانش جامعه

2)مشارکت در تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور

3)همکاری در زمینه سازی مناسب برای مشارکت همه جانبه مردم در امر گسترش و اعتلای آموزش و پژوهش در کشور

4)کمک به بالا بردن ظرفیت دانشجویی استان اصفهان

5)استفاده از امکانات و قابلیتهای موجود استان و منطقه در توسعه آموزش عالی

6) فراهم ساختن زمینه های جذب و گسترش دانشجوی بومی در شهرهای محل سکونت یا شهرهای نزدیک

7) تلاش در جهت تقویت خودباوری و رفع وابستگی های علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور

8) تلاش در جهت تقویت تولید علم بومی( ایرانی- اسلامی) و نگاه انتقادی علمی به متون ترجمه ای

قابل ذکر است این دانشگاه دارای امکانات آموزشی، کلاسها و آزمایشگاههای بسیار مناسب با وسایل آزمایشگاهی و تجهیزات لازم جهت برگزاری تمام آزمایشگاههای تخصصی مرتبط با رشته های ارائه شده می باشد. ضمناً امکانات مختلف رفاهی از جمله سایت اینترنت، خوابگاههای خودگردان (برای دختران دانشجو)، سلف سرویس و … نیز جهت استفاده دانشجویان فراهم گردیده است.

موسسه آموزش عالی نور دانش پس از اینکه در طول اولین سال فعالیت خود و طی بازدیدهای صورت گرفته از سوی ارگان های نظارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به کسب استانداردهای آموزشی و غیر آموزشی مورد نظر گردید در راستای گسترش رشته های آموزشی خود با هدف تخصصی کردن دانشگاه در گرایش های زیست شناسی علوم سلولی و مولکولی موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در دو گرایش زیست شناسی سلولی مولکولی – گرایش میکروب شناسی و زیست شناسی سلولی مولکولی – گرایش بیوشیمی در مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی 89-88 از وزارت علوم گردید.

لیست رشته های دانشگاه به تفکیک مقطع و سال