خانه / معرفی موسسه آموزش عالی نوردانش

معرفی موسسه آموزش عالی نوردانش

خلاصه شناخت کلی شهر میمه  :

ابن شهر در شمال شهر اصفهان در كنارجاده اصفهان – تهران در ۳۳درجه عرض شمالي از خط استوا و۵۱ درجه طول شرقي از نصف النهار گرنويچ قرار دارد. اين شهر از شمال به استان مركزي از جنوب به بخش برخوار وشاهين شهر واز غرب به شهرستان گلپايگان ونجف آباد واز شرق به بخشهاي قمصر ونطنز واردستان محدود مي شود. دشت ميمه با وسعت حدود ۴۹۸۰ هكتار كه ۳۶۵ هكتار وسعت شهر ميمه مي باشد كه از شمل وشمال شرقي وشرق به كوههاي كركس واز بلنديهاي مركزي ايران به كوههاي نطنز وكاشان متصل است از جنوب غربي دشت ميمه بلنديهائي وجود دارد كه ارتفاع آن تا ۲۵۰۰ مترمي رسد . اين كوهستان بنام كهرو معروف است ارتفاع دشت ميمه از سطح دريا بطور متوسط ۱۹۶۵ متر مي باشد . كوههاي دو سياه كلنگ وونداده در جنوب غربي دشت قراردارد شيب شهر ميمه از شمال به جنوب يعني در جهت رودخانه غصلي جوشقان كه از شمال به جنوب كشيده شده وشهر را به دونيمه غربي وشرقي تقسيم مي نمايد .

شهر ميمه مركز بخش ميمه كه فاصله آن تا شهر اصفهان ۱۰۵ كيلومتر مي باشداين شهر يكي از سه شهر تشكيل دهنده فرمانداري برخوار وميمه كه مركز فرمانداري آن شهر شاهين شهر مي باشد . اين فرمانداري شامل سه بخش به نامهاي بخش ميمه به مركزيت ميمه ،بخش برخوار به مركزيت دولت آباد وبخش مركزي بخش ميمه شامل دو شهر به نامهاي ميمه و وزوان و دو دهستان به نام ونداده و لايبيد كه دهستانهاي مذكور شامل ۱۱ روستا است كه در حال حاضر دو روستا به نامهاي قاسم آباد و زياد آباد و داراي شبكه آبرساني بهداشتي و تحت پوشش آب و فاضلاب اين ناحيه قرار دارد .

 

معرفی موسسه آموزش عالی نور دانش :

موسسه آموزش عالی نور دانش اولین دانشگاه غیر انتفاعی- غیر دولتی بخش میمه است که پس از کسب مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ ۲۶/۴/۸۷ ، با حضور جمعی از مسئولین و مردم شهرستان افتتاح گردید، این دانشگاه که به همت تعدادی از برجسته ترین اساتید فعال کشور در حوزه بیوتکنولوژی و با در نظر گرفتن اهداف کلی ذیل تاسیس گردیده در اولین گام از طریق آزمون سراسری اقدام به پذیرش دانشجو در دو رشته زیست شناسی سلولی-مولکولی در مقطع کارشناسی و شیمی آزمایشگاهی در مقطع کاردانی برای سال تحصیلی ۸۸-۸۷ نمود.

اهداف کلی مؤسسه آموزش عالی نوردانش:

۱)کمک به ارتقاء سطح فرهنگ و دانش جامعه

۲)مشارکت در تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور

۳)همکاری در زمینه سازی مناسب برای مشارکت همه جانبه مردم در امر گسترش و اعتلای آموزش و پژوهش در کشور

۴)کمک به بالا بردن ظرفیت دانشجویی استان اصفهان

۵)استفاده از امکانات و قابلیتهای موجود استان و منطقه در توسعه آموزش عالی

۶) فراهم ساختن زمینه های جذب و گسترش دانشجوی بومی در شهرهای محل سکونت یا شهرهای نزدیک

۷) تلاش در جهت تقویت خودباوری و رفع وابستگی های علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور

۸) تلاش در جهت تقویت تولید علم بومی( ایرانی- اسلامی) و نگاه انتقادی علمی به متون ترجمه ای

قابل ذکر است این دانشگاه دارای امکانات آموزشی، کلاسها و آزمایشگاههای بسیار مناسب با وسایل آزمایشگاهی و تجهیزات لازم جهت برگزاری تمام آزمایشگاههای تخصصی مرتبط با رشته های ارائه شده می باشد. ضمناً امکانات مختلف رفاهی از جمله سایت اینترنت، خوابگاههای خودگردان (برای دختران دانشجو)، سلف سرویس و … نیز جهت استفاده دانشجویان فراهم گردیده است.

موسسه آموزش عالی نور دانش پس از اینکه در طول اولین سال فعالیت خود و طی بازدیدهای صورت گرفته از سوی ارگان های نظارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به کسب استانداردهای آموزشی و غیر آموزشی مورد نظر گردید در راستای گسترش رشته های آموزشی خود با هدف تخصصی کردن دانشگاه در گرایش های زیست شناسی علوم سلولی و مولکولی موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در دو گرایش زیست شناسی سلولی مولکولی – گرایش میکروب شناسی و زیست شناسی سلولی مولکولی – گرایش بیوشیمی در مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی ۸۹-۸۸ از وزارت علوم گردید.

این مؤسسه از نظر انجام فعالیت های پژوهشی با مراکز و دانشگاه ها ومؤسسات زیر و اساتید آنها در رابطه می باشد:

پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ایران

پژوهشگاه رویان تهران و اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه اصفهان

مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان

مرکز بیوتکنولوژی نوین اصفهان

مؤسسه تحقیقاتی ژنوم اصفهان

و بسیاری از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی معتبر دولتی در سطح کشوری

همچنین این مؤسسه در خصوص انجام پروژه های تحقیقاتی با مراکز زیر فعالیت دارد:

  • مجتمع طلای موته اصفهان در زمینه طرح حذف میکروبی سیانید
  • شرکت باریج اسانس کاشان در زمینه مطالعه اثر گیاهان دارویی بر روی ام اس
  • انجمن بیماری ام اس ایران در زمینه انجام تحقیقات بر روی بیماری ام اس
  • انجمن بیماری های خاص
  • مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال در زمینه کشت آزمایشی گیاه کینوا

مؤسسه آموزش عالی نوردانش در 85 کیلومتری اصفهان در شهر میمه و در محیطی کاملاً مطلوب و مناسب آموزش قرار دارد و کلیه امکانات لازم برای انجام پروژه های پژوهشی در آن موجود است.

این مؤسسه هم اکنون با پذیرش دانشجو از طریق آزمون های رسمی و سراسری کشور، یکی از مؤسسات منحصر به فرد در زمینه بیوتکنولوژی می باشد. این مجموعه آموزشی در سال های گذشته تلاش نموده که با بهره گیری از مجرب ترین اساتید و متخصصان بیوتکنولوژی و ژنتیک کشور سطح علمی خود را ارتقاء بخشد. حاصل این تلاش های باعث شده که این مؤسسه به عنوان یکی از مؤسسات اختصاصی و معتبر در کشور شناخته شود به نحوی که بر اساس ارزیابی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری  در سال 1394 به عنوان رتبه دهم کشوری از مجموعه مؤسسات و دانشگاه های دولتی و غیر دولتی در میزان قبولی در مقطع کارشناسی ارشد دست یابد این رتبه بیان گر سطح علمی و تلاش اساتید، پرسنل و دانشجویان این مؤسسه می باشد. کسب مقام اول در بین تمام دانشگاه ها و مؤسسات  آموزش عالی غیر دولتی در کشور و رتبه دهم در بین تمام دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیر دولتی باعث شده تا این مؤسسه بتواند مجوز رشته های نوین در زمینه زیست شناسی را برای پذیرش دانشجو کسب نماید.

انجام تحقیقات و پژوهش های مورد نیاز کشور در زمینه های مختلف از جمله بیماری های ژنتیکی ، بیماری های ام اس، تجزیه زیستی آلودگی های محیطی مختلف ، تأثیر دارو ها بر بیماری های مختلف  و ده ها مورد دیگر از جمله فعالیت های مؤثر پژوهشی این مؤسسه می باشد.

راه اندازی آزمایشگاه مطالعات بیماری ام اس با همکاری انجمن ام اس ایران و آزمایشگاه تحقیقاتی از جمله فعالیت های ملی این مؤسسه می باشد.

آزمایشگاه های آموزشی این مؤسسه نیز از جمله آزمایشگاه های مجهز  در سطح مؤسسات آموزش عالی کشور می باشد.

این مؤسسه جهت رفاه دانشجویان به خصوص دانشجویان دختر ، اقدام به راه اندازی خوابگاه خودگردان نموده که مجهز به امکانات مختلف رفاهی می باشد.

در ضمن علاوه بر اعطای وام دانشجویی و مساعدت در امر پرداخت شهریه به صورت قسطی به دانشجویان دختر که پروژه پژوهشی مربوط به پایان نامه خود را در این موسسه بگذرانند به مدت یک سال خوابگاه رایگان داده میشود .

ضمناً سرویس رفت و آمد دانشجویان به اصفهان و شاهین شهر نیز به طور مرتب دایر می باشد به نحوی  که گاه روزانه چندین دستگاه اتوبوس برای این امر اختصاص داده می شود.

فضای آموزشی، سلف سرویس، نمازخانه، کتابخانه، سایت کامپیوتری،  فضای سبز مناسب، سیستم اینترنت(wifi )، بوفه دانشجویی و …از جمله امکانات قابل استفاده در مجموعه جدید این مؤسسه می باشد که دانشجویان می توانند از این خدمات به نحو مطلوب استفاده نمایند.