خانه / متفرقه / معرفی دانشگاه

معرفی دانشگاه

خلاصه شناخت کلی شهر میمه  :

ابن شهر در شمال شهر اصفهان در کنارجاده اصفهان – تهران در 33درجه عرض شمالی از خط استوا و51 درجه طول شرقی از نصف النهار گرنویچ قرار دارد. این شهر از شمال به استان مرکزی از جنوب به بخش برخوار وشاهین شهر واز غرب به شهرستان گلپایگان ونجف آباد واز شرق به بخشهای قمصر ونطنز واردستان محدود می شود. دشت میمه با وسعت حدود 4980 هکتار که 365 هکتار وسعت شهر میمه می باشد که از شمل وشمال شرقی وشرق به کوههای کرکس واز بلندیهای مرکزی ایران به کوههای نطنز وکاشان متصل است از جنوب غربی دشت میمه بلندیهائی وجود دارد که ارتفاع آن تا 2500 مترمی رسد . این کوهستان بنام کهرو معروف است ارتفاع دشت میمه از سطح دریا بطور متوسط 1965 متر می باشد . کوههای دو سیاه کلنگ وونداده در جنوب غربی دشت قراردارد شیب شهر میمه از شمال به جنوب یعنی در جهت رودخانه غصلی جوشقان که از شمال به جنوب کشیده شده وشهر را به دونیمه غربی وشرقی تقسیم می نماید .

شهر میمه مرکز بخش میمه که فاصله آن تا شهر اصفهان 105 کیلومتر می باشداین شهر یکی از سه شهر تشکیل دهنده فرمانداری برخوار ومیمه که مرکز فرمانداری آن شهر شاهین شهر می باشد . این فرمانداری شامل سه بخش به نامهای بخش میمه به مرکزیت میمه ،بخش برخوار به مرکزیت دولت آباد وبخش مرکزی بخش میمه شامل دو شهر به نامهای میمه و وزوان و دو دهستان به نام ونداده و لایبید که دهستانهای مذکور شامل 11 روستا است که در حال حاضر دو روستا به نامهای قاسم آباد و زیاد آباد و دارای شبکه آبرسانی بهداشتی و تحت پوشش آب و فاضلاب این ناحیه قرار دارد .

 

معرفی موسسه آموزش عالی نور دانش :

موسسه آموزش عالی نور دانش اولین دانشگاه غیر انتفاعی- غیر دولتی بخش میمه است که پس از کسب مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ 26/4/87 ، با حضور جمعی از مسئولین و مردم شهرستان افتتاح گردید، این دانشگاه که به همت تعدادی از برجسته ترین اساتید فعال کشور در حوزه بیوتکنولوژی و با در نظر گرفتن اهداف کلی ذیل تاسیس گردیده در اولین گام از طریق آزمون سراسری اقدام به پذیرش دانشجو در دو رشته زیست شناسی سلولی-مولکولی در مقطع کارشناسی و شیمی آزمایشگاهی در مقطع کاردانی برای سال تحصیلی 88-87 نمود.

اهداف کلی مؤسسه آموزش عالی نوردانش:

1)کمک به ارتقاء سطح فرهنگ و دانش جامعه

2)مشارکت در تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور

3)همکاری در زمینه سازی مناسب برای مشارکت همه جانبه مردم در امر گسترش و اعتلای آموزش و پژوهش در کشور

4)کمک به بالا بردن ظرفیت دانشجویی استان اصفهان

5)استفاده از امکانات و قابلیتهای موجود استان و منطقه در توسعه آموزش عالی

6) فراهم ساختن زمینه های جذب و گسترش دانشجوی بومی در شهرهای محل سکونت یا شهرهای نزدیک

7) تلاش در جهت تقویت خودباوری و رفع وابستگی های علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور

8) تلاش در جهت تقویت تولید علم بومی( ایرانی- اسلامی) و نگاه انتقادی علمی به متون ترجمه ای

قابل ذکر است این دانشگاه دارای امکانات آموزشی، کلاسها و آزمایشگاههای بسیار مناسب با وسایل آزمایشگاهی و تجهیزات لازم جهت برگزاری تمام آزمایشگاههای تخصصی مرتبط با رشته های ارائه شده می باشد. ضمناً امکانات مختلف رفاهی از جمله سایت اینترنت، خوابگاههای خودگردان (برای دختران دانشجو)، سلف سرویس و … نیز جهت استفاده دانشجویان فراهم گردیده است.

موسسه آموزش عالی نور دانش پس از اینکه در طول اولین سال فعالیت خود و طی بازدیدهای صورت گرفته از سوی ارگان های نظارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به کسب استانداردهای آموزشی و غیر آموزشی مورد نظر گردید در راستای گسترش رشته های آموزشی خود با هدف تخصصی کردن دانشگاه در گرایش های زیست شناسی علوم سلولی و مولکولی موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در دو گرایش زیست شناسی سلولی مولکولی – گرایش میکروب شناسی و زیست شناسی سلولی مولکولی – گرایش بیوشیمی در مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی 89-88 از وزارت علوم گردید.

لیست رشته های دانشگاه به تفکیک مقطع و سال